Biz Kimiz

        Tahmiscioğlu Gıda olarak kurulduğumuz günden beri gerek ürettiğimiz gerekse tedarik ettiğimiz ürünlerde halkımızı doğal, katkısız ve endüstriyel olmayan gıdalarla buluşturmayı yol edindik. Yıllardır hem tedarikçisi olduğumuz firmalara, işletmelere hem de kişisel olarak bize ulaşan lezzet tutkunlarına koliler hazırlayıp yurdun dört bir yanına kargolar gönderdik. Hem Tahmiscioğlu Gıda markalı ürünlere (Cevizli Bahar, Niksar Cevizi ve Tokat Çemeni) hem de Niksar’a ait diğer yöresel lezzetlerimize rahatlıkla ulaşmanızı istediğimizden, üretim, tedarik ve paketleme alanındaki birikim ve tecrübemiz artık online mağazamızda da hizmetinizde!

Hikayemiz

        Tahmiscioğlu Gıda’nın kurucusu ve cevizin en güzel hali olan Cevizli Bahar’ın mucidi Sezai Tahmiscioğlu, ceviz tüccarlarının evlerinin bir kısmını sergen (cevizin kırılıp,seçildiği yer) olarak kullandığı 1940’lı yılların sonlarında, ceviz ticareti ile uğraşan bir ailede dünyaya geldi.

      O zamanlar yurdumuzun 67 vilayetinin cevizi Niksar’da kırılıp, başta İstanbul Eminönü Pazarı olmak üzere çeşitli pazarlara dağıtılır ve satılırdı. Küçük yaşlarda babası ile ceviz alım satımı için İstanbul’a ve yurdun çeşitli bölgelerine gitmesiyle başlayan ceviz ilgisi onu Cevizli Bahar adında birçok damak tutkununun beğeniyle tükettiği bir ürünün mucidi olma yoluna götürdü. Uzun yıllar eşiyle birlikte çevresine çeşitli yöresel ürünlerin tanıtımını yaparak ailesine ek kazanç sağladı. Şarküteri ürünlerindeki birikimi doğrultusunda 1995 yılında öğretmenlikten emekli olarak Tahmiscioğlu Gıda’yı kuran Sezai Tahmiscioğlu, Cevizli Bahar üretimi için altyapı çalışmalarına başladı. Yöremizde geleneksel şekilde farklı oran ve yöntemlerle yapılan cevizli ezmeyi ürüne has yapım tekniği oluşturup formülize ederek imalat ve ruhsat çalışmalarına hız verdi. Cevizli Bahar, 1997 yılında Türk Patent Enstitüsünden Tahmiscioğlu Gıda adı altında marka tescili alınarak ilçemiz Niksar’da ve Tokat’ta satış noktalarında yer almaya başladı.


     Kendine has aroması olan coğrafi işaret tescilli Niksar cevizi, yöre mahsulünden elde edilen domates salçası, biber salçası ve antioksidan deposu taze soyulmuş sarımsağın hünerli ellerle buluşmasıyla ortaya çıkan mucizevi karışım Cevizli Baharın ünü, gastronomi alanında Anadolu’nun önde gelen yerlerinden biri olan Niksar’da zamanla ağızdan ağıza yayıldı; pek çok boğaz tutkunu tarafından aranılan, şehir dışına, eşe dosta, hediyelik, tadımlık olarak götürülen bir yöresel ürün haline geldi ve yurt çapında tanınmaya devam etti. Tamamen yerli hammaddelerden oluşan ürünümüzde tüketicilerimiz bir bakıma özlenen damak zevkini ve kendi kimliklerini bulmuştu. Tahmiscioğlu Gıda’yı devralarak aile tutkusunun peşinden giden ikinci kuşak Baha Tahmiscioğlu, Niksar’da özenle seçilen yöresel hammaddelerle geleneksel üretimi ciddiyetle koruyarak devam ettirirken, Cevizli Bahar bugün çağın gereği olarak yeni yönetim, pazarlama ve satış faaliyetleri doğrultusunda ülkemizde çeşitli bölgelerdeki satış noktaları ve internette önde gelen online satış siteleri aracılığı ile damak tadı tutkunlarının beğenisini almaya devam etmektedir.

Kalite Politikamız, Hizmet Anlayışımız


      İnsana saygıyı, sevgiyi, hoşgörüyü üstün tutmak. Ülkemizin, vatandaşlarımızın ve çalışanlarımızın memnuniyetini sağlayacak nitelikte; kalite yönetim sistemi esaslarına, bilime, tekniğe, iş sağlığı ve güvenliğine uygun olarak işimizi ve iş gücümüzü geliştirmek. Tüketiciyi doğal olana en kestirme yoldan ulaştırıp sağlıklı ve lezzetli olanı aynı anda sunabilmek.