Biber Salçası

Cevizli Bahar içeriğinde bulunan biber salçası içinde kırmızı biber mevcut olup vücudumuz için önemli maddeler içermektedir. Capsasain, likopen, fenolin, vitamin A, vitamin E ve vitamin C. Özellikle vitamin C miktarı birçok besinden daha fazladır. Biber salçasında bulunan b karoten vücutta vitamin A’ya dönüşerek kullanılır. Vitamin A vücutta cilt yenilenmesinde, güneşin zararlı etkilerine karşı koruyuculukta ve göz sağlığı için gereklidir. Bu özellikleri sayesinde hassas ciltlerde koruyucu ve yaşlanmayı geciktirici etkileri mevcuttur. Antioksidanlardan biri olan fenol bileşikleri kirmızı biberde bulunur. Antioksidanları en güçlülerinden olan fenoller tüm vücutta toksinlere karşı mücadelede etki ederek koruyucu etkiler gösterir. Bu etkileri sindirim sistemi, idrar yolları ve sinir sistemi başta olmak üzere tüm vücutta gözlemleyebiliriz.

Gaziantep Üniversitesi (GAZÜ) Tıp Fakültesi’nde geçen yıllarda yapılan bir araştırmada acı kırmızı biberde yoğun olarak bulunan alkaloid madde kapsaisinin, kanser başta olmak üzere birçok sağlık sorununda olumlu etkiye sahip olduğu belirlenmişti. Kırmızı biberin insan sağlığı üzerindeki olumlu etkileri, özellikle kanser hücrelerini yok eden özelliği, İngiltere’de yapılan bir araştırmayla bir kez daha doğrulandı.

Nottingham Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada, (acı kırmızı biber) içinde bulunan “kapsaisin” maddesinin, hücrelerin enerji üreten ısı odası mitokondriye saldırarak, kanser hücrelerinin ölümünü tetiklediği belirlendi. Bunu yaparken, etraftaki sağlıklı hücrelere zarar vermiyorlar.

Kapsaisin etken maddesini akciğer ve pankreas kanser hücrelerinde deneyen bilim adamları, bu etken maddenin tümörlü hücrenin tam kalbine saldırdığını belirttiler.

Tekli alım için çok uygun kargo fırsatı sizlerle buluşuyor.

https://www.pttavm.com/tatli-biber-salcasi-700-gr-p-99482729

https://www.pttavm.com/aci-biber-salcasi-700-gr-p-99482694

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir